Johannes Thingnes Boe potwierdził dominację i wygrał ostatnie zawody w sezonie

Johannes Thingnes Boe nie miał sobie równych podczas zmagań w zakończonym sezonie
PAP
Norweski biathlonista Johannes Thingnes Boe wygrał w Oslo bieg ze startu wspólnego na 15 km. Zwycięzca Pucharu Świata potwierdził swoją dominację w ostatnich zawodach sezonu. Drugie miejsce zajął Szwajcar Niklas Hartweg, a trzeci był Vetle Sjaastad Christiansen z Norwegii.

Boe pokonał dwie karne rundy, ale mimo to triumfował czasem 38.51,9. Hartweg, bezbłędny na strzelnicy, stracił jednak do Norwega 26,2 s. Christiansen był wolniejszy od swojego rodaka o 35,2 s. W ostatnim w sezonie biegu ze startu wspólnego wzięło udział 30 zawodników. Wśród nich zabrakło reprezentantów Polski.

Starszy z braci Boe zdobył w tym sezonie 1589 pkt i czwarty raz w karierze triumfował w klasyfikacji Pucharu Świata. Najlepszy był również w latach 2019-2021. Na podium klasyfikacji generalnej znaleźli się sami Norwegowie. Sturla Holm Laegreid wywalczył 1098 pkt, natomiast Christiansen – 935.

Najlepszy z Polaków Grzegorz Guzik zdobył 20 pkt i został sklasyfikowany na 75. pozycji.