John Isner jako pierwszy tenisista w historii wygrał 500 tie-breaków

John Isner zapisał się w historii tenisa
John Isner zapisał się w historii tenisaPAP
Amerykanin John Isner został pierwszym tenisistą w historii cyklu ATP, który wygrał 500 tie-breaków. W piątkowym meczu turnieju ATP w Dallas pokonał Ekwadorczyka Emilio Gomeza 7:6 (10-8), 7:5 i awansował do półfinału imprezy.

Rozstawiony z numerem piątym, mierzący 208 cm Isner, który słynie ze znakomitego serwisu, ma już o 34 wygrane tie-breaki więcej od wicelidera klasyfikacji – Szwajcara Rogera Federera, który zakończył już karierę. Trzeci pod tym względem jest Amerykanin Pete Sampras - 328.

"Wygrałem wiele tie-breaków w mojej karierze w pierwszych setach, łącznie to duża liczba – 500. Cieszę się, że w drugim secie nie musiałem wygrać po raz 501." – powiedział po piątkowym zwycięstwie 37-letni reprezentant gospodarzy.

Isner, który w półfinale zmierzy się z rozstawionym z numerem szóstym rodakiem Jeffreyem Johnem Wolfem, jest też rekordzistą ATP pod względem liczby asów. Zaserwował ich dotychczas ponad 14 tysięcy.

W sobotę powalczy o awans do 31. w karierze finału turnieju cyklu ATP. Dotychczas triumfował w 16 z nich.