Jorge Sampaoli zwolniony z Sevilli

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Jorge Sampaoli zwolniony z Sevilli
Jorge Sampaoli został zwolniony z Sevilli
Jorge Sampaoli został zwolniony z Sevilli
Profimedia
Jorge Sampaoli został zwolniony z funkcji trenera Sevilli po porażce z Getafe - poinformowała oficjalna strona internetowa klubu.

Po porażce z Getafe Sevilla spadła na czternaste miejsce w LaLiga, mając jedynie dwa punkty przewagi nad strefą spadkową. Władze klubu z tego powodu postanowiły zwolnić z posady trenera Jorge Sampaoliego.

"Porażka z Getafe po raz kolejny postawiła drużynę na skraju miejsc spadkowych. Fakt, że od momentu objęcia funkcji trenera przez Jorge Sampaollego drużynie nie udało się wydostać z dolnych rejonów tabeli oraz styl, jaki zespół prezentował w ostatnich meczach, skłonił klub do podjęcia takiej decyzji, a także poszukania reakcji pobudzającej ekipę przed finałowymi dwunastoma kolejkami sezonu" - czytamy w oświadczeniu, opublikowanym na stronie internetowej klubu.

Jorge Sampaoli trenował Sevillę od października zeszłego roku. W ostatnich pięciu meczach jego drużyna wygrała tylko jedno spotkanie, co skłoniło działaczy do zwolnienia szkoleniowca. Następcą Sampaoliego najprawdopodobniej zostanie Jose Luis Mendilibar, który ostatnio prowadził Deportivo Alaves.