Karim Adeyemi kontuzjowany. Prawdopodobnie przegapi rewanżowy mecz z Chelsea

Karim Adeyemi był ostatnio w dobrej formie, ale przez kontuzję nie będzie mógł pomóc swojej drużynie w najbliższych meczachAFP
Karim Adeyemi doznał kontuzji w ostatnim meczu Bundesligi przeciwko Hercie Berlin. Niemiec będzie pauzował około 3 tygodnie i prawdopodobnie przegapi m.in. rewanżowe spotkanie w Lidze Mistrzów przeciwko Chelsea.

Karim Adeyemi od wznowienia rozgrywek po zimowej przerwie znajdował się w dobrej formie. Niemiec w pięciu meczach Bundesligi strzelił trzy gole i zanotował dwie asysty. Dołożył też trafienie w spotkaniu 1/8 Ligi Mistrzów przeciwko Chelsea. Adeyemi przebiegł wtedy z piłką ponad połowę boiska i ustalił wynik meczu na 1:0.

Mecz z Herthą układał się dla niego znakomicie. W 27. minucie strzelił gola, a pięć minut później zanotował asystę przy trafieniu Malena. Jednak moment po tym wydarzeniu musiał opuścić boisko z powodu uraz. Borussia Dortmund w oficjalnym oświadczeniu przekazała, że Karim Adeyemi będzie pauzował około trzy tygodnie. Niemiec zerwał włókno mięśniowe.

Jeśli prognozy się potwierdzą, to Adeyemi przegapi prawdopodobnie cztery spotkania. Mecze ligowe z Hoffenheim, Lipskiem i derbowe starcie z Schalke oraz rewanżowe spotkanie Ligi Mistrzów z Chelsea.