Konrad Piechocki: moje odwołanie jest konieczne, żeby klub przetrwał

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Konrad Piechocki: moje odwołanie jest konieczne, żeby klub przetrwał

Konrad Piechocki: moje odwołanie jest konieczne, żeby klub przetrwał
Konrad Piechocki: moje odwołanie jest konieczne, żeby klub przetrwałPAP
Odwołany z funkcji prezesa siatkarskiego klubu PGE Skra Bełchatów Konrad Piechocki przyznał, że jego odejście było konieczne, żeby klub przetrwał. "Nie mógłbym przyłożyć ręki do jego upadku, bo realnie było takie zagrożenie" – powiedział wieloletni sternik PGE Skry.

W środę Piechocki został odwołany ze stanowiska prezesa bełchatowskiego klubu, które pełnił od 15 lat. Decyzję podjęto podczas zwołanego w sprawie aktualnej sytuacji i przyszłości PGE Skry posiedzenia Rady Nadzorczej.

Bełchatowianie w tym sezonie przegrali 17 z 25 meczów w PlusLidze i już teraz można stwierdzić, że jest to najgorszy sezon w ich wykonaniu od blisko 20 lat. Zlecono także audyt, który miał przedstawić obecną sytuację finansową klubu, który przez lata należał do czołówki w Polsce i Europie.

Jak poinformowano w czwartek na internetowej stronie PGE Skry, po rozmowie z przedstawicielami sponsora strategicznego Piechocki podjął decyzję, że dla dobra klubu zaakceptuje wolę Rady Nadzorczej.

"Nie chcę wdawać się w szczegóły, zwłaszcza związane z umową z naszym wieloletnim, największym i najważniejszym sponsorem. Mogę przekazać kibicom tylko tyle, że gdyby nie środowa decyzja, to funkcjonowanie klubu, z powodu rosnącego od kilku miesięcy zadłużenia – i to nie tylko wobec drużyny, ale także instytucji publicznych, czy innych wierzycieli – byłoby zagrożone" – przyznał.

Dodał, że zagrożone było istnienie Skry Bełchatów i nie mógł sprzeciwić się odwołaniu, ponieważ – jak podkreślił – nie Piechocki jest tu najważniejszy. "Tu był wybór: ja albo dalsze funkcjonowanie siatkówki w Bełchatowie. Czyli wyboru nie było, to jasne" – zaznaczył. 

Piechocki ze Skrą związany jest od ponad dwudziestu lat. Początkowo był menedżerem klubu, następnie jego wiceprezesem, a od 2008 roku pełnił funkcję prezesa zarządu. W tym czasie PGE Skra stała się najbardziej utytułowanym klubem siatkarskim XXI wieku w Polsce.

Od 2005 roku zdobyła dziewięć tytułów mistrza Polski, siedem pucharów i cztery superpuchary kraju oraz dwa srebrne i trzy brązowe medale mistrzostw Polski. W Lidze Mistrzów wywalczyła jeden srebrny i trzy brązowe medale, a w Klubowych Mistrzostwach Świata dwa srebrne i jeden brązowy krążek.

Piechocki formalnie swoją funkcję będzie pełnił do 16 marca. Do czasu powołania nowego prezesa, Rada Nadzorcza oddelegowała do pełnienia obowiązków prezesa zarządu, bez prawa do wynagrodzenia, przewodniczącego Rady Nadzorczej Piotra Bielarczyka.