Koniec rundy zasadniczej ligi ACB. Poznaliśmy pary, które powalczą o półfinał

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Koniec rundy zasadniczej ligi ACB. Poznaliśmy pary, które powalczą o półfinał
Rozgrywki ligi ACB przedstawiają się następująco
Rozgrywki ligi ACB przedstawiają się następująco
ACB Photo
Sezon zasadniczy ACB zakończył się po 34. kolejkach wraz ze spadkiem Fuenlabrady i Realu Betis oraz ośmioma drużynami walczącymi o tytuł mistrzowski.

Ósme miejsce wciąż pozostawało nierozstrzygnięte do ostatniej kolejki, była to rywalizacja o to, kto raczej pójdzie na stracenie, ponieważ Barcelona to faworyt, który będzie miał przewagę własnego boiska w play-off.

Valencia Basket i UCAM Murcia grały o to miejsce. Taronja miała przewagę. Jeśli wygrają, będą mieli to zapewnione. Zespół Mumbru kontynuował jednak nieregularność, którą prezentował przez większość i przegrał 77:80 z Breogánem, który nie grał już o nic.

Na szczęście dla nich, Pimentoneros mieli to bardziej skomplikowane. Aby wykorzystać to niepowodzenie, musieli wygrać ze zranioną Barcą po tym, co wydarzyło się w Final Four Euroligi. Wynik 86:57 nie pozostawia wątpliwości co do tego, co wydarzyło się w tamtym pojedynku.

Droga do tytułu

Barca – Valencia będzie więc ćwierćfinałem. Zwycięzca tej rywalizacji zmierzy się z lepszym z pary Tenerife – Unicaja Malaga, odpowiednio czwartym i piątym zespołem rundy zasadniczej.

Po drugiej stronie drabinki Baskonia utrzymała drugie miejsce dzięki zwycięstwu 75:70 nad Gironą i zmierzy się z Joventutem. Zwycięzca tej dwójki zagra ze zwycięzcą pary Real Madryt – Gran Canaria, czyli zespołami, które zdobywały puchary w Europie. Real został mistrzem Euroligi, a Gran Canaria wygrała Eurocup.