Legia wciąż niepokonana w Pucharze Europy, pewna wygrana nad Oradeą

Puchar Europy FIBA - Legia - CSU CSM Oradea 90:79
Puchar Europy FIBA - Legia - CSU CSM Oradea 90:79PAP
Koszykarze Legii Warszawa wygrali z rumuńskim CSU CSM Oradea 90:79 (23:19, 22:19, 21:19, 24:22) w 3. kolejce grupy J Pucharu Europy FIBA i z kompletem zwycięstw zakończyli pierwszą rundę rozgrywek.

To był trzeci pojedynek Legii z drużyną z Oradei w Pucharu Europy FIBA i trzeci zakończony zwycięstwem zespołu trenera Wojciecha Kamińskiego. Warszawiacy od początku kontrolowali spotkanie i mieli przewagę, choć niezbyt dużą. Najwyższe prowadzenie to 66:55 pod koniec trzeciej kwarty oraz sam finisz i wynik końcowy.

Koszykarze CSM Oradea w każdej z kwart podejmowali walkę o poprawę rezultatu, w najlepszym momencie redukując deficyt do jednego oczka (49:50 w trzeciej kwarcie). Od tego momentu stołeczna drużyna nie pozwoliła jednak na więcej i odbudowała bufor, prowadząc do końca.

Liderem Legii był Amerykanin Christian Vital, który uzyskał 30 pkt, miał cztery zbiórki oraz asystę. Trafił 6 z 8 rzutów za dwa punkty, 5 z 11 za trzy oraz wszystkie trzy wolne. W sezonie 2021/22 podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego dotarli do 1/4 finału PE FIBA, ale byli gorsi w dwumeczu od Unahotels Reggio Emilia.

W innym spotkaniu grupy J słowacki zespół Patrioti Levice pokonał fińską Kataję Basket Joensuu 68:55. W 4. kolejce, za tydzień, warszawski klub zmierzy się na wyjeździe właśnie z Katają, z którą wygrał na inaugurację w stolicy 85:62.