Atlanta Hawks wygrała z Boston Celtics i wciąż liczy się w walce o awans

Trae Young poprowadził Atlantę do zwycięstwa z Celtics
Trae Young poprowadził Atlantę do zwycięstwa z CelticsAFP
Atlanta Hawks wygrała z Boston Celtics i zmniejszyła stratę do swoich rywali. Celtowie wygrali dwa pierwsze mecze przed własną publicznością, ale na wyjeździe nie znaleźli sposobu na przeciwników.

Pierwsza kwarta nie zwiastowała niespodzianki. Celtics wygrali 37:33 i wyglądali na zespół, który może odnieść kolejne zwycięstwo w tej serii.

Sytuacja zmieniła się w drugiej kwarcie. Atlanta wyszła na nią bardzo zdeterminowana i od początku przycisnęła gości. Byli zdecydowanie skuteczniejsi od rywali pod koszem i wygrali kwartę 40:31, a do przerwy prowadzili 74:67.

Boston starał się odrobić stratę i nawet doszedł do wyniku 79:79, ale od tego momentu Atlanta znowu wyglądała dużo lepiej. Przed ostatnią częścią prowadziła 100:93. Gospodarze kontrolowali sytuację w czwartej odsłonie tego widowiska i ostatecznie wygrali 130:122.

Dzięki temu zwycięstwu Atlanta zmniejszyła różnicę do Bostonu i przedłużyła swoje nadzieje na awans do kolejnej fazy play-off. Kolejne spotkanie zostanie rozegrane w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Znakomite spotkanie rozegrał Trae Young, który zdobył 32 punkty miał 6 zbiórek i 9 asyst. Po stronie gości najlepszy był Jayson Tatum, który wywalczył 29 oczek i dołożył do tego 10 zbiórek i 5 asyst, notując double-dobule