Los Angeles Lakers i Atlanta Hawks wywalczyli awans do fazy play-off

Profimedia
Koszykarze Atlanta Hawks i Los Angeles Lakers zapewnili sobie awans do fazy play-off NBA. Gracze Hawks pokonali 116:105 Miami Heat, a Lakers po dogrywce ograli Minnesotę Timberwolves.

Koszykarze Atlanta Hawks od samego początku meczu pokazywali więcej chęci do zwycięstwa niż gracze Miami Heat. Goście byli skuteczni i szybko wyszli na prowadzenie. Nie oddali go do końca kwarty, która zakończyła się wynikiem 36:27.

Druga odsłona przyniosła jeszcze podwyższenie rezultatu. Hawks dominowali na parkiecie i w pewnym momencie prowadzili już 63:39. Wtedy za odrabianie strat wzięli i się gracze Heat, ale zdołali tylko dojść do wyniku 50:65. Taki rezultat widniał na tablicy podczas zejścia na przerwę.

Druga połowa była dużo lepsza w wykonaniu Heat, ale nie wystarczyło to, żeby odrobić poniesione wcześniej straty. Miami przegrało ostatecznie 105:116. Atlanta Hawks wywalczyła już awans do fazy play-off, gdzie zmierzy się z Boston Celtics. Heat będą mieli jeszcze okazję zagrać w play-off. Muszą się jednak okazać lepsi w ostatnim meczu play-in od Toronto Raptors lub Chicago Bulls.

Bardzo emocjonujące spotkanie rozegrało Los Angeles Lakers przeciwko Minnesocie Timberwolves. Do rozstrzygnięcia tego meczu potrzebna była dogrywka.

Lakers od początku meczu wyglądali gorzej od swoich rywali, a na przerwę schodzili z wynikiem 49:60. Timberwolves starali się utrzymać tę przewagę w drugiej części, ale niestety im się to nie udało. Lakers rozpoczęli odrabianie strat w trzeciej kwarcie. Ostatecznie udało im się dogonić rywala dopiero pod koniec meczu, który zakończył się wynikiem 98:98.

Dogrywka była dużo lepsza w wykonaniu Lakers, którzy wygrali ten czas 10:4, a całe spotkanie 108:102. Ekipę do zwycięstwa poprowadził LeBron James. Zanotował on double-double (30 pkt, 10 zbiórek). Spędził na parkiecie ponad 45 minut. Lakers w play-off zagrają z Memphis Grizzlies.