Booker i Durant poprowadzili Phoenix Suns do zwycięstwa nad Denver Nuggets

Devin Booker i Kevin Durant rozegrali kapitalne spotkanie przeciwko Denver NuggetsAFP
Phoenix Suns dali sobie jeszcze nadzieję na awans do kolejnej fazy play-off po wygranej 121:114 z Denver Nuggets. Kluczową rolę odegrali Devin Booker i Kevin Durant, którzy sami łącznie zdobyli 86 punktów.

Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana i żadna ze stron nie wywalczyła sobie kilku punktowej przewagi. Ostatecznie po jej zakończeniu 31:29 prowadzili Denver Nuggets. Druga kwarta miała już zupełnie inny przebieg. Zdecydowanie lepiej poradzili sobie w niej gospodarze, którzy do przerwy mieli już 15 punktów przewagi (67:52).

Sytuacja odwróciła się w trzeciej części, a przewaga Suns regularnie topniała. Denver Nuggets wyszli nawet na prowadzenie 88:85, ale przed startem decydującej odsłony gospodarze wyszli na 90:88.

Czwarta kwarta rozpoczęła się znakomicie dla Phoenix Suns, którzy po świetnej akcji Devina Bookera prowadzili już 97:88. Ten gracz robił show w ostatniej części i zdecydowanie, do spółki z Kevinem Durantem, poprowadził gospodarzy do triumfu 121:114.

Devin Booker zdobył 47 punktów miał 6 zbiórek i 9 asyst. Kevin Durant wywalczył 39 oczek, zanotował 9 zbiórek i 8 asyst. Wśród Nuggets kapitalnie zagrał Nikola Jokić. Serb zdobył 30 punktów i zanotował 17 zbiórek i tyle samo asyst, notując triple-double, ale nie wystarczyło to, żeby pokonać rywali.

Phoenix Suns dzięki zwycięstwu zredukowali stratę do Denver Nuggets i przegrywają już tylko 1:2 w rywalizacji do czterech zwycięstw. Kolejne starcie również zostanie rozegrane w Footprint Center.