Young zatrzymał Celtics, Booker poprowadził Suns do kolejnej rundy play-off

Devin Booker zagrał kapitalne spotkanie przeciwko Clippers
Devin Booker zagrał kapitalne spotkanie przeciwko ClippersAFP
Atlanta Hawks przedłużyła swoje szanse na awans do kolejnej rundy fazy play-off po zwycięstwie nad Boston Celtics. Już pewne, że dalej grać będą koszykarze Denver Nuggets oraz Phoenix Suns.

Boston CelticsAtlanta Hawks

Podczas tej rywalizacji wszystko wskazywało, że koszykarze Boston Celtics zapewnią sobie awans do kolejnej rundy przed własną publicznością. Wszystko szło zgodnie z plan do ostatniej kwarty, bo koszykarze Celtics prowadzili 92:82.

Ostatnia odsłona zaczęła się bardzo dobrze dla gospodarzy, ale jeden przestój zdecydował, że Atlanta wróciła do gry. Od stanu 111:99 doszło do remisu 111:111. Jeszcze na kilka sekund przed końcem Boston prowadził 117:116 i wystarczyło utrzymać ten wynik, żeby cieszyć się z awansu, wtedy za trzy punkty trafił Tre Young, który zamknął klamrą swoje rewelacyjne spotkanie. Zdobył on 38 punktów i zaliczył 13 asyst.

Stan rywalizacji to 3:2 dla Boston Celtics. Kolejne spotkanie zostanie rozegrane na parkiecie Atlanty Hawks.

Denver NuggetsMinnesota Timberwolves

Koszykarze Denver Nuggets zapewnili sobie awans do kolejnej rundy play-off. Wydawało się, że piąty mecz przeciwko Minnesocie Timberwolves przed własną publicznością będzie prosty, ale jednak okazało się inaczej.

Pierwsza kwarta przyniosła bardzo niespodziewany rezultat, ponieważ zakończyła się zwycięstwem gości 29:22. Do przerwy prowadzili jednak koszykarze Nuggets, którzy odrobili stratę i przed drugą częścią było 48:47.

Trzecia odsłona była bardzo wyrównana i zakończyła się minimalnym zwycięstwem Timberwolves, co dało remis przed ostatnią kwartą. Decydująca część meczu przebiegała głównie pod dyktando gospodarzy. Ostatecznie Denver Nuggets wygrali 112:109 i dało im to awans do kolejnej rundy play-off. Świetne zawody rozegrał Nikola Jokić, który zanotował triple-double (28 punktów, 17 zbiórek, 12 asyst). Najlepiej punktującym był Jamal Murray (35 oczek).

Phoenix SunsLos Angeles Clippers

Los Angeles Clippers do przerwy było w stanie nawiązać równą walkę z Phoenix Suns, po dwóch kwartach prowadzili 70:61 i wydawało się, że mogą zagrozić faworytom.

Ich marzenia zostały zniszczone przez Suns w trzeciej kwarcie, która była kosmiczna w ich wykonaniu. Gospodarze trafili aż 8 na 11 rzutów za trzy punkty i w tym aspekcie zdominowali rywali, którzy tylko raz trafili z dystansu. Łącznie koszykarze Phoenix zdobyli aż 50 punktów, a Clippers zaledwie 24 i przed decydującą kwartą było 111:94.

Ostatnia część meczu była rozgrywana pod dyktando gości, ale nie zdołali pokonać Suns. Sukcesywni zbliżali się do gospodarzy, ale ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 136:130 i pozwolił im awansować do kolejnej rundy play-off.

Do zwycięstwa Phoenix Suns znacząco przyczynili się Devin Booker (47 punktów, 8 zbiórek i 10 asyst) oraz Kevin Durant (31 punktów, 6 zbiórek i 4 asysty).