Bucks przegrali z Pacers pomimo aż 54 punktów Giannisa Antetokounmpo

Bucks przegrali z Pacers pomimo aż 54 punktów Giannisa AntetokounmpoProfimedia
Koszykarze Milwaukee Bucks przegrali na wyjeździe z Indianą Pacers 124:126, mimo że ich lider Giannis Antetokounmpo zdobył aż 54 punkty. To najlepszy indywidualny występ punktowy w tym sezonie NBA.

Jeszcze w pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili nawet 18 punktami, ale po przerwie Bucks byli w stanie objąć prowadzenie. Czwartą kwartę rozpoczęli z jednym punktem więcej od rywali, ale gospodarze odbudowali się w ostatnich minutach spotkania.

Sam Antetokounmpo mógł zacząć to spotkanie z pewną dozą frustracji, ponieważ dzień wcześniej został wyrzucony przez sędziów za dwa faule techniczne. Drugim przewinieniem w tym przypadku była... radość po zdobytych punktach w obecności rywali.

Dzisiaj pokazał się więcj z najlepszej strony i zdobył 54 punkty, do których dołożył 12 zbiórek i trzy asysty. Grek trafił aż 19 na 25 prób z gry i 16 z 18 rzutów wolnych. Tak świetne skuteczności nie pozwoliły jednak wygrać jego zespołowi.

W barwach Pacers rządzili Tyrese Haliburton, który zdobył 29 punktów, oraz Benjamin Mathurin, autor 26 oczek.