Celtics są już o jedno zwycięstwo od finału NBA. Popisowa końcówka Holidaya

Celtics są już o jedno zwycięstwo od finału NBA. Popisowa końcówka HolidayaAFP
Koszykarze Boston Celtics wykonali kolejny krok w kierunku awansu do finału NBA, lecz nie przyszedł im on łatwo. Po ciężkim meczu pokonali oni 114:111 Indianę Pacers na jej parkiecie i objęli prowadzenie w serii 3-0.

Celtics prowadzili przez pierwszą kwartę, ale w drugiej oddali pole gospodarzom, którzy wyszli na aż 18-punktowe prowadzenie. Taką samą różnicę osiągnęli też w połowie trzeciej kwarty i wydawało sie, że kroczą pewnie ku pierwszemu zwycięstwu w serii. Wtedy jednak obudzili się goście, którzy doszli rywali na trzy oczka, po czym znowu dali sobie uciec na kilka punktów więcej. Ostatecznie zwycięstwo wywalczyli dopiero w ostatniej minucie meczu.

Bardzo ważną trójkę rzucił Al Horford, a bohaterem spotkania został Jrue Holiday. Najpierw trafił kluczowy rzut na prowadzenie 112:111, a potem zabrał piłkę rywalowi na bronionej stronie parkietu, czym zapewnił Celtics zwycięstwo.

Łącznie zdobył w tym spotkaniu 14 punktów i miał dziewięć zbiórek. Liderem Celtów był Jayson Tatum, który zdobył 36 punktów i miał 10 zebranych piłek.

Osłabiona brakiem Tyrese'a Haliburtona Indiana była prowadzona przez Andrew Nembharda, który zdobył 32 oczka.