Golden State Warriors wygrali z Los Angeles Lakers i wyrównali stan rywalizacji

LeBron James i Stephen Curry podczas spotkania Golden State Warriors z Los Angeles Lakers
AFP
Koszykarze Golden State Warriors wygrali z Los Angeles Lakers i wyrównali stan rywalizacji na 1:1, po bardzo dobrym spotkaniu. Teraz czekają ich dwa wyjazdowe starcia.

Mecz na samym jego początku był bardzo wyrównany, ale od połowy pierwszej kwarty zdecydowanie lepiej wyglądali koszykarze Los Angeles Lakers. Efektem było prowadzenie 33:26.

Były to jednak miłe złego początki, ponieważ druga i trzecia kwarta zakończyły się wyraźnymi zwycięstwami gospodarzy. Do przerwy prowadzili 67:56, a przed ostatnią odsłoną było już 110:80.

Ostatnia kwarta była już tylko na dogranie meczu, bo nikt nie wierzył, że Lakers będą w stanie odrobić 30 punktów straty. Ostatecznie udało im się zmniejszyć rozmiary porażki o trzy oczka i przegrali 100:127. Pierwsze spotkanie między tymi zespołami wygrała ekipa z Los Angeles 117:112.

Klay Thompson zdobył w tym spotkaniu najwięcej punktów (30 pkt). Nieco gorsze wyniki zanotowały największe gwiazdy obu zespołów. LeBron James zdobył 23 punkty i miał 7 zbiórek, a Stephen Curry wywalczył 20 oczek i miał 12 asyst.

Kolejne spotkanie między tymi zespołami odbędzie się już za dwa dni, wtedy gospodarzami będą Los Angeles Lakers.