Jokic i Doncic dali show. Obrońcy tytułu jako pierwsi znaleźli sposób na Dallas Mavericks

Luka Doncic i Nikola Jokic podczas meczu
Luka Doncic i Nikola Jokic podczas meczuAFP
Denver Nuggets pokonali 125:114 Dallas Mavericks przed własną publicznością. Decydujące znaczenie miała pierwsza kwarta, którą obrońcy tytułu wygrali 40:24. Nikola Jokic i Luka Doncic zanotowali świetne spotkania i zaliczyli double-double.

Oba zespoły przystępowały do tego pojedynku w odmiennych nastrojach. Denver Nuggets wysoko przegrali 89:110 z Minnesotą Timberwolves, natomiast Dallas Mavericks mieli na koncie cztery kolejne zwycięstwa i byli niepokonani.

Wyrównany początek meczu nie zwiastował tego, że pierwsza kwarta będzie tak jednostronna. Jednak od stanu 16:14 dla Denver grała już praktycznie tylko jedna drużyna. Koszykarze Denver Nuggets po 12 minutach prowadzili 40:24.

Kolejne kwarty były już bardzo wyrównane i żaden z zespołów nie dominował. Druga odsłona zakończyła się wygraną Dallas 31:30, trzecia remisem 32:32, a czwarta zakończyła się na korzyść Mavericks 27:23, ale koszykarze Nuggets cały czas kontrolowali przebieg gry.

Spotkanie stało też pod znakiem rywalizacji na linii Nikola JokicLuka Doncic. Słoweniec zdobył 34 punkty, zanotował 10 zbiórek i 8 asyst. Natomiast Serb rzucił 33 punkty, miał 14 zbiórek i 9 asyst.

Denver Nuggets przesunęli się na pierwsze miejsce w Konferencji Zachodniej. Dallas Mavericks są na trzeciej pozycji, ale mają mecz mniej niż ich ostatni rywale oraz Golden State Warriors