Kolejna porażka San Antonio Spurs. Jeremy Sochan tym razem zdobył 12 punktów

Jeremy Sochan podczas meczu z Memphis Grizzlies
Jeremy Sochan podczas meczu z Memphis GrizzliesAFP
Koszykarze San Antonio Spurs przegrali na wyjeździe z Memphis Grizzlies 98:106 i zanotowali 28. porażkę w tym sezonie NBA. Rywale przełamali serię trzech meczów bez zwycięstwa.

Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla gości, bo wygrali pierwszą kwartę 23:20, jednak w kolejnej ulegli rywalom 17:27 i do przerwy było 47:40 dla gospodarzy, a mecz nie stał na wybitnym poziomie.

Memphis Grizzlies powiększyli jeszcze przewagę w trzeciej kwarcie i przed decydującą odsłoną mieli już 12 punktów przewagi (80:68). Gospodarze kontrolowali przebieg gry, a nawet powiększali różnicę (98:80). Końcówka przyniosła nieco lepszą grę Spurs, którzy odrabiali stratę, ale ostatecznie zmniejszyli tylko rozmiary porażki (98:106).

Jeremy Sochan spędził na parkiecie blisko 28 minut. Zdobył w tym czasie 12 punktów, miał 2 zbiórki i asystę. Najlepiej w drużynie Spurs spisał się Victor Wembanyama (20 pkt, 7 zbiórek, asysta). Najwięcej punktów w meczu zdobył Ja Morant, który zanotował również double-double (26 pkt, 10 asyst).

Dla Memphis Grizzlies było to jedenaste zwycięstwo w sezonie, natomiast Spurs mają na koncie jedynie pięć triumfów. San Antonio niezmiennie plasuje się na ostatniej – piętnastej pozycji w Konferencji Zachodniej. Grizzlies znajdują się na trzynastym miejscu.