Milwaukee Bucks gorsze od Miami Heat, kontuzja Giannisa Antetokounmpo

Kontuzja pleców Giannisa Antetokounmpo mocno skomplikowała sytuację Milwaukee Buck w pierwszym meczu fazy play-off
AFP
Milwaukee Bucks przegrali przed własną publicznością z Miami Heat w pierwszym meczu 1/8 fazy play-off NBA. Triumfatorzy sezonu zasadniczego w Konferencji Wschodniej przegrali z Miami Heat 117:130.

Mecz od samego początku nie układał się po myśli gospodarzy, ponieważ już po kilku minutach goście wyszli na dwucyfrowe prowadzenie i było 22:12. Dalsza część kwarty była w miarę wyrównana i po zakończeniu pierwszej części Miami prowadziło 33:24.

Na domiar kontuzji doznał Giannis Antetokounmpo, który niefortunnie upadł na plecy. Grek starał wrócić się do gry w drugiej kwarcie, ale nie dał rady kontynuować swojego występu. Łącznie zagrał 11 minut, zdobył sześć punktów i  zanotował trzy zbiórki.

Miami Heat w drugiej kwarcie dołożyło jeszcze do wyniku z pierwszej. Przez większość czasu utrzymywała się różnica, którą Miami wypracowało sobie wcześniej. Sama końcówka pozwoliła jednak odskoczyć. Najpierw za trzy punkty rzucił Tyler Herro i było 64:52, a następnie tuż przed samym końcem spod kosza trafił Jimmy Butler i do przerwy Miami prowadziło 68:55.

Milwaukee Bucks na drugą połowę wyszli ze stratą trzynastu punktów i bez Antetokounmpo. Sytuacja dla nich wyglądała na dramatyczną. Trzecia kwarta przyniosła sporo trafionych rzutów, ale ponownie nie było zmniejszenia różnicy. Przed decydującą odsłoną Miami prowadziło 102:88. Milwaukee próbowało odrabiać stratę, ale ostatecznie wygrali ostatnią część jednym punktem, przegrali całe spotkanie 117:130 i bardzo źle rozpoczęli fazę play-off.

Najlepszym graczem po stronie Miami był Jimmy Butler, który zdobył 35 punktów i miał 11 asyst. Natomiast w Milwaukee double-dobule wykręcił Jrue Holiday, którzy rzucił  punktów i miał tyle samo asyst.

Rywalizacja w play-off toczy się do czterech zwycięstw. Ciekawie było też w innych meczach. Memphis Grizzlies wysoko przegrali u siebie z Los Angeles Lakers, a obrońcy tytułu – Golden State Warriors ulegli na wyjeździe Sacramento Kings.