San Antonio Spurs rozbici na wyjeździe przez New Orleans Pelicans

Gregg Popovich – szkoleniowiec San Antonio Spurs i Tre Jones podczas rozmowy
Gregg Popovich – szkoleniowiec San Antonio Spurs i Tre Jones podczas rozmowyAFP
San Antonio Spurs przegrali na wyjeździe z New Orleans Pelicans 84:119. Była to już 53. porażka drużyny Jeremiego Sochana w tym sezonie. Polak nie pojawił się na parkiecie z powodu kontuzji.

San Antonio Spurs od samego początku mieli problem z nawiązaniem walki z New Orleans Pelicans i przegrali pierwszą kwartę 16:27. Druga była jeszcze gorsza w ich wykonaniu i na przerwę schodzili, przegrywając 64:39.

Najlepsza w wynikaniu Spurs była trzecia odsłona, którą przegrali tylko jednym punktem. Niestety nie poszli za ciosem i ostatnia kwarta ponownie została zdominowana przez Pelicans, którzy ostatecznie wygrali to spotkanie 119:84.

Brandon Ingram zdobył 32 punkty i to był najlepszy wynik w tym meczu. Litwin Jonas Valanciunas zdobył 19 oczek i miał 15 zbiórek, dzięki czemu wywalczył double-double. Najlepiej w ekipie Spurs zaprezentował się Sandro Mamukelashvili. Gruzin zdobył 20 punktów i miał 5 zbiórek. Jeremy Sochan nie pojawiał się na parkiecie.

San Antonio Spurs niezmiennie zajmują 14. miejsce w Konferencji Zachodniej. New Orleans Pelicans znajdują się na 11. pozycji i wciąż są w walce o awans do play-off.