San Antonio Spurs, bez Sochana, przegrali po dogrywce z Dallas Mavericks

San Antonio Spurs, bez Sochana, przegrali po dogrywce z Dallas MavericksProfimedia
San Antonio Spurs przegrali po dogrywce przed własną publicznością z Dalla Mavericks 128:137. Głównym autorem zwycięstwa był Christian Wood, który zdobył 28 punktów i zanotował 13 zbiórek. Jeremy Sochan miał dzień odpoczynku i nie pojawił się na parkiecie.

Pierwsza połowa była bardzo zacięta i żadnej ze stron nie udało się uciec rywalom. Obie ekipy wymieniały się prowadzeniem, ale ostatecznie obie partie zakończyły się jednopunktowym zwycięstwem Spurs i na przerwę schodzili z wynikiem 62:60.

Trzecia kwarta była nieco bardziej pod dyktando gospodarzy, którzy nawet wyszli na osiem punktów przewagi do stanu 93:85, ale ostatecznie przed ostatnią częścią regulaminowego czasu przy prowadzili 94:88.

Do połowy czwartej kwarty zanosiło się na drugie z rzędu zwycięstwo Spurs, którzy mieli zapas dziewięciu oczek (114:105). Od tego momentu to jednak Dallas wyglądało lepiej i doprowadziło do wyniku 114:114. Końcówka przyniosła sporo emocji, bo Mavericks prowadzili już 120:117, a na 1,5 sekundy przed zakończeniem było 121:119 dla gości. Wtedy kapitalnym wsadem popisał się Keldon Johnson i doprowadził do dogrywki.

Dodatkowa część meczu przebiegała już zdecydowanie na warunkach Dalls, którzy ostatecznie wygrali 137:128. Mavericks w tabeli Konferencji Zachodniej zajmują siódme miejsce i wciąż walczą o zapewnienie sobie udziału w play-off. San Antonio Spurs znajdują się na przedostatniej pozycji, wyprzedając tylko Houston Rockets.