Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Sochan nie zagra z Golden State Warriors. Z powodu kontuzji opuści pierwszy mecz w sezonie

Sochan nie zagra z Golden State Warriors. Z powodu kontuzji opuści pierwszy mecz w sezonie
Sochan nie zagra z Golden State Warriors. Z powodu kontuzji opuści pierwszy mecz w sezonieAFP
Jeremy Sochan nie zagra w nocy z niedzieli na poniedziałek polskiego czasu w starciu San Antonio Spurs z Golden State Warriors w lidze NBA. Będzie to pierwsze w tym sezonie spotkanie opuszczone przez reprezentanta Polski.

Do tej pory Sochan zagrał we wszystkich 74 meczach Spurs w swoim drugim sezonie w NBA, w jednym z nich wszedł z ławki rezerwowych, a w pozostałych był członkiem pierwszej piątki. Dla porównania w swoim debiutanckim sezonie w NBA zagrał 56 na 82 meczów. 

W pierwszym roku jego ciało nie było przygotowane do większego wysiłku, natomiast w tym sezonie miał prawo myśleć o występie we wszystkich meczach swojego zespołu, ale przeszkodzi mu w tym kontuzja kostki. To właśnie z tego względu opuścił parkiet w przerwie ostatniego meczu Spurs z New York Knicks i już nie wrócił do gry.

Nie wiadomo jak poważna jest to kontuzja, ale prawdopodobnie sztab trenerski Spurs nie będzie chciał ryzykować jego zdrowia, ponieważ Spurs już o nic w tym sezonie nie walczą. Do tej pory mają na koncie 18 zwycięstw i 56 porażek, przez co już jakiś czas temu stracili szansę na awans do fazy play-offs.

Dla Sochana kolejne mecze byłyby więc tylko łapaniem cennego doświadczenia, ale nie ma sensu ryzykować jego zdrowia. O absencji Polaka poinformowali amerykańscy dziennikarze. Sochan oraz Keldon Johnson nie zostali zgłoszeni do kadry meczowej na spotkanie z Warriors