Kylian Mbappe uratował PSG w końcówce meczu

Kylian Mbappe strzelił zwycięskiego gola w 90. minucie meczu z Brest
PAP
Broniący tytułu piłkarze Paris Saint-Germain pokonali z trudem na wyjeździe Brest 2:1 w 27. kolejce Ligue 1. Zwycięstwo zapewnił im dopiero w 90. minucie Kylian Mbappe.

Ostatnie dni nie były łatwe dla kibiców PSG. Najpierw poinformowano o długiej przerwie w występach kontuzjowanego Neymara. Natomiast w środę paryżanie odpadli w 1/8 finału Ligi Mistrzów, ponownie przegrywając z Bayernem Monachium, tym razem na wyjeździe 0:2.

Sobotnie spotkanie w krajowej lidze też pokazało, że w naszpikowanej gwiazdami drużynie chyba nie dzieje się najlepiej. Do przerwy było 1:1 – na gola Carlosa Solera dla PSG odpowiedział gracz Brest Franck Honorat.

Zwycięską bramkę, po asyście mistrza świata Lionela Messiego, zdobył dopiero w 90. minucie Mbappe.

"Paryżanie najwyraźniej wciąż nie przetrawili swojego kolejnego europejskiego rozczarowania, ale mogą bardzo podziękować swojemu gwiazdorowi, który po raz kolejny ich uratował" - napisała agencja AFP.

To 19. Kyliana Mbappe – jest współliderem klasyfikacji strzelców, razem z Kanadyjczykiem Jonathanem Davidem z Lille.

W tabeli PSG ma 66 punktów i o jedenaście wyprzedza Olympique Marsylia, który w niedzielę zagra u siebie ze Strasbourgiem.