LeBron pobił rekord Kareema. Ma w karierze najwięcej punktów w historii NBA

LeBron pobił rekord Kareema. Ma w karierze najwięcej punktów w historii NBAAFP
W dzisiejszym meczu Los Angeles Lakers - Oklahoma City Thunder wydarzyła się historia NBA, o której liga będzie pamiętać nawet po wielu latach. W trzeciej kwarcie spotkania LeBron James zdobył swój 36. punkt, co oznaczało pobicie rekordu punktowego Kareema Abdula-Jabbara.

Słynny center, który grał w NBA w latach 70. i 80. zdobył w trakcie swojej kariery 38,387 punktów, reprezentując barwy Milwaukee Bucks i Lakers. James pobił jego rekord punktowy po niemal czterdziestu latach.

Aby to zrobić lider Jeziorowców musiał zdobyć przeciwko Thunder 36 punktów. Liga była oczywiście przygotowana na taki scenariusz, a poczynania Jamesa śledzono od kilku dni, gdy zbliżał się do legendarnej granicy.

Dzisiaj udało mu się ją osiągnąć pod koniec trzeciej kwarty, gdy zdobył punkty po rzucie z półdystansu. NBA przygotowała się na tę okazję, mecz został przerwany, a na parkiecie pojawiło się mnóstwo fotoreporterów, komisarz ligi Adam Silver, poprzedni zdobywca największej liczby punktów Abdul-Jabbar oraz oczywiście James. Doszło do symbolicznego przekazania piłki oraz przemowy.

38-letni James swój dorobek punktowy gromadził od sezonu 2003/04, przed którym został wybrany z numerem pierwszym draftu. W trakcie swojej kariery grał dla Cleveland Cavaliers, Miami Heat oraz Lakers. W tym sezonie zdobywa średnio 30 punktów na mecz, mimo że jest to dla niego już dwudziesty sezon w lidze.

Lakers przegrali ostatecznie z Thunder 130:133, a James zdobył w czwartej kwarcie jeszcze dwa punkty. To spotkanie wszyscy oglądający będą jednak pamiętać z zupełnie innych okoliczności niż wynik.