Rekord świata Duplantisa podczas mityngu Diamentowej Ligi. Drugie miejsce Kaczmarek

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Rekord świata Duplantisa podczas mityngu Diamentowej Ligi. Drugie miejsce Kaczmarek

Rekord świata Duplantisa podczas Diamentowej Ligi. Drugie miejsce Kaczmarek
Rekord świata Duplantisa podczas Diamentowej Ligi. Drugie miejsce KaczmarekProfimedia
Szwed Armand Duplantis w pierwszym tegorocznym mityngu Diamentowej Ligi w Xiamen wynikiem 6,24 poprawił własny rekord świata w skoku o tyczce. Natalia Kaczmarek czasem 50,29 zajęła drugie miejsce w biegu na 400 m. Wygrała mistrzyni świata Marileidy Paulino z Dominikany - 50,08.

Poprzedni rekord globu wynosił 6,23. Duplantis uzyskał taki rezultat 17 września 2023 w finałowych zawodach Diamentowej Ligi w Eugene. W sobotę w pierwszej próbie zaliczał wysokość 5,62, 5,82, 6,00, a następnie 6,24. Reprezentant Szwecji regularnie poprawia rekord świata od 2020 roku.

To pierwszy start Duplantisa w sezonie. Najlepszy dotąd wynik uzyskany w skoku o tyczce w kwietniu to 5,95. Francuz Renaud Lavillenie osiągnął taki rezultat sześć lat temu.

Dla Kaczmarek również było to zdecydowanie najlepsze otwarcie sezonu w karierze. Dla porównania rok temu na inaugurację Diamentowej Ligi w Dausze uzyskała czas 51,64.

Wicemistrzyni świata z Budapesztu wkrótce poleci na zgrupowanie do Miami na Florydzie, gdzie reprezentacja Polski przygotowuje się do mistrzostw świata sztafet, które są kwalifikacjami olimpijskimi. 26-latka w dniach 4-5 maja w Nassau na Bahamach wystąpi w żeńskiej i mieszanej sztafecie 4x400 m.