Zwycięstwo i rekord Wojciecha Nowickiego podczas Diamentowej Ligi w Oslo

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Zwycięstwo i rekord Wojciecha Nowickiego podczas Diamentowej Ligi w Oslo

Diamentowa Liga - zwycięstwo i rekord Nowickiego w Oslo
Diamentowa Liga - zwycięstwo i rekord Nowickiego w OsloPAP
Wojciech Nowicki wygrał konkurs rzutu młotem podczas lekkoatletycznego mityngu Diamentowej Ligi w Oslo. Wynikiem 81,92 m ustanowił rekord zawodów i prestiżowego cyklu oraz został liderem światowych list. Paweł Fajdek był piąty.

Nowicki jako jedyny przekroczył 80 metrów. Dokonał tego w drugiej próbie. Zawodnik Podlasia Białystok rzucał dalej tylko w dwóch konkursach w karierze: 82,52 podczas igrzysk w Tokio w 2021 roku i 82,00 w ubiegłorocznych mistrzostwach Europy w Monachium.

Drugie miejsce w Oslo zajął Amerykanin Rudy Winkler (79,42), trzeci był Kanadyjczyk Ethan Katzberg (77,93), a na czwartej pozycji uplasował się Norweg Eivind Henriksen (76,52). Fajdek w czwartej serii osiągnął najlepszy wynik w sezonie - 76,50. Reprezentant Polski wyprzedził Węgra Bence Halasza (75,26) i Norwega Thomasa Mardala (74,76).

W czwartek wieczorem w Oslo w biegu na 100 m startowała również Ewa Swoboda. Biegaczka osiągnęła trzeci najlepszy czas w karierze (11,07 s), ale w finale wystarczyło to dopiero na szóstą lokatę. Bezkonkurencyjna była Marie-Josee Ta Lou.