Magda Linette awansowała do ćwierćfinału WTA w Meridzie. Rywalka doznała kontuzji

Magda Linette w walce o półfinał zmierzy się z Rebeccą Peterson
Magda Linette w walce o półfinał zmierzy się z Rebeccą PetersonProfimedia
Magda Linette zameldowała się w ćwierćfinale turnieju WTA 250 w meksykańskiej Meridzie. Rozstawiona z numerem "1" polska tenisistka o półfinał zagrał ze Szwedką Rebeccą Peterson.

Magda Linette znakomicie rozpoczęła spotkanie 1/8 turnieju WTA w Meridzie. Rozstawiona z numerem "1" reprezentantka Polski straciła w pierwszym secie zaledwie sześć punktów i wygrała z Węgierką Panną Udvardy 6:0. Nie był to idealny początek Magdy, ale jej rywalka wyraźnie źle weszła w to spotkanie.

Druga partia była już zdecydowanie trudniejsza dla Linette. Już w pierwszym gemie Polka przegrała swój serwis i Węgierka mogła mieć nadzieję, na dużo lepszego seta. Do stanu 2:5, tylko jeden gem nie zakończył się przełamanie. Udvardy wygrała raz przy swoim podaniu, a Linette ani razu nie zdołała obronić gema serwisowego.

Magda mogła wrócić do gry, bo prowadziła 30:0 przy serwisie Panny, ale wtedy Węgierka skręciła staw skokowy i była w stanie kontynuować gry, tym samym rozstawiona z numerem "1" Linette zameldowała się w ćwierćfinale turnieju WTA w Meridzie.

Rywalką drugiej najlepszej polskiej tenisistki w walce o półfinał będzie Rebecca Peterson. Szwedka pokonała w 1/8 Amerykankę Alycię Parks 6:4; 6:2.