Mamelodi Sundowns odwrócili losy dwumeczu i triumfowali w nowych rozgrywkach w AfryceProfimedia
Mamelodi Sundowns z Republiki Południowej Afryki wygrali w inauguracyjnej edycji Superpucharu Afryki, pokonując Wydad Casablanca z Maroka 2:0 w rewanżu finału na Loftus Versfeld.

Dało im to wynik 3:2 w finałowym dwumeczu debiutujących rozgrywek, które powstały w efekcie niepowodzenia wprowadzenia do kalendarza afrykańskiej Superligi. W rozgrywkach brało udział osiem drużyn w fazie pucharowej.

Przegrywając 2:1 w pierwszym meczu w Casablance, który odbył się w ostatni weekend, drużyna Sundowns wyrównała wynik dwumeczu w doliczonym czasie gry pod koniec pierwszej połowy dzięki Peterowi Shalulile'owi.

Drugiego gola dodali na początku drugiej połowy, kiedy Aubrey Modhiba przechwycił piłkę, a następnie pokonał bramkarza Wydadu.

Utworzenie Superligi dla Afryki zostało pierwotnie zaproponowane przez prezydenta FIFA Gianniego Infantino, który potępił podobne wysiłki w Europie, twierdząc, że mogą one zmienić grę w Afryce.

W niedzielę był on obecny na meczu w Pretorii wraz z publicznością, która miała na to spotkanie bezpłatny wstęp.