Wydad Casablanca wygrał pierwszy mecz finału Superpucharu Afryki

Wydad Casablanca wygrał pierwszy mecz finału Superpucharu AfrykiProfimedia
Gol wprowadzonego w drugiej połowie spotkania na boisko Anasa Serrhata zapewnił Wydadowi Casablanca zwycięstwo 2:1 nad Mamelodi z Republiki Południowej Afryki w pierwszym meczu finału Superpucharu Afryki

Drużyna z Maroka objęła prowadzenie w pierwszej połowie po bramce samobójczej Rivaldo Coetzee'ego. W 73. minucie strzałem z rzutu karnego wyrównał Abdelmounaim Boutouil - Marokańczyk grający w Mamelodi. Serrhat zapewnił swojej drużynie zwycięstwo mocnym strzałem zza pola karnego.

Spotkanie na Stadionie Mohameda V oglądał tłum 45 tysięcy widzów.

Afrykańska Konfederacja Piłkarska chciała w tym sezonie ruszyć ze swoją Superligą, ale małe zainteresowanie sponsorów i stacji telewizyjnych sprawiło, że uruchumiono Superpuchar, w którym bierze udział osiem zespołów rywalizujących w dwumeczach od fazy pucharowej.

Rewanż finału odbędzie się 12 listopada na stadionie w Pretorii.