McDonald szczęśliwy po pokonaniu Nadala: To był bardzo trudny mecz

Mackenzie McDonald wyeliminował Rafaela Nadala z Australian Open
Mackenzie McDonald wyeliminował Rafaela Nadala z Australian OpenProfimedia
Mackenzie McDonald sensacyjnie pokonał Rafaela Nadala w drugiej rundzie Australian Open. Amerykanin po zakończeniu spotkania nie ukrywał dumy z powodu wyeliminowania hiszpańskiego tenisisty.

Mackenzie McDonald kapitalnie prezentował się podczas środowego pojedynku z Nadalem. Amerykanin świetnie serwował i dobrze prezentował się na returnie.

Warto jednak odnotować, że przy stanie 3:5 w drugim secie Nadal doznał kontuzji i kontynuował grę z urazem. Amerykanin mimo tego jest dumny ze swojego osiągnięcia i docenił klasę rywala.

"Nadal jest wielkim zawodnikiem, który nigdy się nie poddaje. Wiedziałem o tym, więc cieszę się, że mimo tej sytuacji z jego kontuzją utrzymałem koncentrację z początku meczu i doprowadziłem rzecz do końca. Nie rozproszyło mnie to" - mówił McDonald po zakończeniu spotkania.

McDonald odczuł trudy spotkania

Amerykanin dodał też, że mecz z Nadalem kosztował go mnóstwo wysiłku. Teraz przed McDonaldem mecz w trzeciej rundzie Australian Open.

"To były trzy sety, ale jestem wykończony. Teraz czas na regeneracje" - zapowiedział tenisista.