Waleczny Rafael Nadal żegna się z Australian Open. Hiszpan trzeciego seta grał z kontuzją

Załamany Rafael Nadal w trakcie spotkania 2. rundy Australian Open. Prawdopodobnie Hiszpana czeka dłuższa przerwa od gryAFP
Rafael Nadal pożegnał się z Australian Open już w 2. rundzie. Hiszpan przegrał w trzech setach, ale bardziej martwi stan zdrowia tenisisty rozstawionego z numerem jeden. Nadal od stanu 3:4 w drugim secie grał z kontuzją, ale nie poddał spotkania. Mackenzie McDonald po raz pierwszy w karierze zagra w 3. rundzie Australian Open.

Mecz rozpoczął się źle dla Rafaela Nadala. Już w pierwszym gemie został przełamany i musiał odrabiać straty. Ponownie stracił swoje podanie przy stanie 1:3 i sytuacja mocno się skomplikowała. Hiszpan odpowiedział za moment tym samym, ale ostatecznie przegrał 4:6

Druga partia rozpoczęła się tak samo. Hiszpan przegrał swój serwis i musiał gonić rywala. Tym razem Nadal doprowadził do remisu 2:2. Ponowne przełamanie przyszło w siódmym gemie. Mackenzie McDonald wyszedł na prowadzenie 4:3, a w kolejnym gemie wydarzyło się coś bardzo złego dla turniejowej "jedynki"

Rafael Nadal poczuł dyskomfort w nodze i nie był w stanie kontynuować gry. Przy stanie 3:5 poprosił o przerwę medyczną i nie było pewne czy wróci na kort. Nadal pokazał jednak ogromny charakter i nie chciał poddać meczu. Drugiego seta również przegrał 4:6. Sztab trenerski i żona Hiszpana byli załamani, kiedy zobaczyli, że drugi tenisista świata ma problemy zdrowotne

Rafael Nadal w trzecim secie walczył o przetrwanie. Starał się szybko zdobywać punkty, ponieważ miał problemy ze sprawnym poruszaniem. Hiszpan w trzeciej partii miał aż 24 zagrania kończące, podczas gdy w pierwszej i drugiej partii zaliczył po 9 takich zagrań

Ostatecznie został przełamany przez Amerykanina przy stanie 5:5 i przegrał seta 5:7, a całe spotkanie 0:3

Kibice godnie pożegnali schodzącego z kortu Rafaela Nadala, dla którego mógł to być ostatni mecz na australijskich kortach. Hiszpan dwa razy triumfował w Australian Open. Po raz pierwszy w 2009 roku, a drugi trzynaście lat później.