Przed nami wyczekiwana gala UFC 320, która odbędzie się 4 października w T-Mobile Arena w Las Vegas. Podczas niej swój debiut w organizacji zanotuje były mistrz KSW Jakub Wikłacz, a jego rywalem będzie Patchy Mix. W walce wieczoru w klatce zmierzą się po raz drugi Magomed Ankalaev i Alex Pereira. Zastanawiasz się, jak wygląda karta walk, gdzie oglądać galę UFC 320 i o której zawalczy Jakub Wikłacz? Tego wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.
Wielkie walki podczas UFC 320, rewanż Ankalaev – Pereira, pojedynek Wikłacz – Mix
Gala UFC 320 w Las Vegas jest długo wyczekiwana przez fanów MMA na świecie, ale też w Polsce. W walce wieczoru o pas mistrzowski wagi półciężkiej zmierzą się Magomed Ankalaev i Alex Pereira. Będzie to rewanż za pojedynek z 8 marca tego roku. Wtedy jednogłośną decyzją sędziów wygrał Rosjanin i zabrał Brazylijczykowi tytuł wagi półciężkiej, który ten dzierżył od listopada 2023 roku i trzy razy go bronił. Obaj w przeszłości walczyli z Janem Błachowiczem. Ankalaev zremisował z Polakiem, a Pereira wygrał niejednogłośną decyzją sędziów.
Do tego pojedynek o pas wagi koguciej stoczą Merab Dvalishvili i Cory Sandhagen.
Spore emocje czekają też na polskich fanów mieszanych sztuk walki, bo podczas gali UFC 320 w Las Vegas swój debiut w organizacji zanotuje Jakub Wikłacz, czyli były mistrz KSW w wadze koguciej. Polak po raz ostatni walczył w czerwcu 2024 roku, kiedy po raz kolejny w karierze pokonał Sebastiana Przybysza i obronił pas mistrzowski. Jego rywalem będzie Patchy Mix, który przegrał w debiucie w UFC w czerwcu tego roku z Mario Bautistą, ale ma imponujący bilans 20-2.
Do tego bardzo ciekawie zapowiadają się pojedynki z karty głównej, bo do klatki wejdą m.in. byli pretendenci do pasa wagi półciężkiej Jiri Prochazka i Khalil Rountree Jr.
UFC 320, gdzie, kiedy i o której?
Najbliższa gala UFC 320 odbędzie się w T-Mobile Arena w Las Vegas. Karta przedwstępna, w której wystąpi Jakub Wikłacz, rozpocznie się o północy czasu polskiego w nocy z soboty (4 października) na niedzielę (5 października). Walka Polaka z Amerykaninem jest zaplanowana jako czwarta w kolejności, czyli powinna rozpocząć się po godzinie 1:00 w Polsce. Od godziny 2:00 zaczną się pojedynki z karty wstępnej, a po godzinie 4:00 czasu polskiego przyjdzie czas na starcia z karty głównej na czele z pojedynkiem Ankalaev – Pereira, który powinien rozpocząć się około godziny 6:00.
UFC 320, gdzie oglądać walkę Wikłacz – Mix i Ankalaev – Pereira? Transmisja TV i online w Polsce
Transmisję z gali UFC 320 w Las Vegas przeprowadzi stacja Polsat. Walki będzie można obejrzeć na kanałach Polsat Sport 1, Polsat Sport Premium 1 oraz w Internecie na stronie polsatboxgo.pl i w aplikacji mobilnej Polsat Box Go. Początek transmisji nastąpi o godzinie 0:00 w nocy z soboty (4 października) na niedzielę (5 października).
Karta walk gali UFC 320 w Las Vegas, Ankalaev – Pereira, Wikłacz – Mix, Dvalishvili – Sandhagen
Karta główna (początek o godzinie 4:00 czasu polskiego):
205 lb: Magomed Ankalaev (21-1-1) vs. Alex Pereira (12-3) – o pas wagi półciężkiej
135 lb: Merab Dvalishvili (20-4) vs. Cory Sandhagen (18-5) – o pas wagi koguciej
205 lb: Jiri Prochazka (31-5-1) vs. Khalil Rountree Jr. (14-6)
145 lb: Josh Emmett (19-5) vs. Youssef Zalal (17-5-1)
185 lb: Abus Magomedov (28-6-1) vs. Joe Pyfer (14-3)
Karta wstępna (początek o godzinie 2:00 czasu polskiego):
185 lb: Ateba Gautier (8-1) vs. Ozzy Diaz (10-3)
185 lb: Edmen Shahbazyan (15-5) vs. Andre Muniz (24-7)
135 lb: Chris Gutierrez (22-5-2) vs. Farid Basharat (13-0)
145 lb: Daniel Santos (12-2) vs. Joo Sang Yoo (9-0)
Karta przedwstępna (początek o godzinie 0:00 czasu polskiego):
135 lb: Macy Chiasson (10-4) vs. Yana Santos (16-8)
135 lb: Patchy Mix (20-2) vs. Jakub Wikłacz (16-3-2)
170 lb: Punahele Soriano (11-4) vs. Nikolay Veretennikov (13-6)
170 lb: Ramiz Brahimaj (12-5) vs. Austin Vanderford (13-2)
125 lb: Veronica Hardy (9-5-1) vs. Brogan Walker (7-4).