Mityng w Madrycie. Piotr Lisek wygrał klasyfikację World Indoor Tour Gold

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Mityng w Madrycie. Piotr Lisek wygrał klasyfikację World Indoor Tour Gold
Piotr Lisek wygrał klasyfikację World Indoor Tour Gold
Piotr Lisek wygrał klasyfikację World Indoor Tour Gold
PAP
Piotr Lisek wynikiem 5,70 wygrał konkurs skoku o tyczce podczas mityngu rangi World Indoor Tour Gold w Madrycie. Polski tyczkarz przypieczętował zwycięstwo w klasyfikacji generalnej halowego cyklu.

Piotr Lisek atakował też wysokość 5,80, ale nie zdołał jej pokonać. Drugie miejsce zajął Portugalczyk Pedro Buaro (5,60), a trzeci był Hiszpan Aleix Pi (5,50).

Reprezentant Polski w cyklu WIT Gold zdobył 25 punktów i miał zdecydowaną przewagę nad czterema tyczkarzami, którzy mają po 10 pkt. Wśród nich jest m.in. Szwed Armand Duplantis. Rekordzista świata w tym sezonie halowym wystartował tylko w trzech zawodach, a w Clermont-Ferrand uzyskał najlepszy wynik w tym roku – 6,02.

Finałowy bieg na 60 m ppł wygrała Devynne Charlton z Bahamów, która czasem 7,68 ustanowiła rekord mityngu. Drugie miejsce wynikiem 7,78 zajęła Holenderka Nadine Visser, a za nią uplasowała się Skrzyszowska.

W klasyfikacji generalnej polska płotkarka z dorobkiem 22 pkt znalazła się na czwartej pozycji. Wyprzedziły ją Charlton (28), Nigeryjka Tobi Amusan (27) i Visser (24).

Catalin Tecuceanu wygrał bieg na 800 m czasem 1.45,00 i ustanowił rekord Włoch oraz uzyskał najlepszy w tym roku wynik na świecie. Włoski biegacz wygrał też klasyfikację generalną WIT Gold.

Mityng w Madrycie zakończył tegoroczny cykl World Indoor Tour Gold. Lekkoatletyczne halowe mistrzostwa świata w Glasgow rozpoczną się w przyszły piątek 1 marca.