MŚ 2022. Kylian Mbappe drugim piłkarzem w historii z trzema golami w finale

Kylian Mbappe drugim piłkarzem w historii z hat-trickiem w finale
Kylian Mbappe drugim piłkarzem w historii z hat-trickiem w finaleProfimedia
Napastnik reprezentacji Francji Kylian Mbappe jest drugim w historii piłkarzem, który w finale mistrzostw świata zdobył trzy bramki. Jako pierwszy uczynił to Anglik Geoff Hurst w finale mundialu, który rozegrano w 1966 roku.

Francja przegrała jednak w finale w Lusajl z Argentyną po rzutach karnych 2-4 (3:3 po dogrywce).

23-letni Mbappe w 80. minucie pokonał bramkarza "Albicelestes" Emiliano Martineza z rzutu karnego, a po dwóch minutach po akcji "Trójkolorowych". Trzeciego gola zdobył ponownie z "jedenastki" w dogrywce, w 118. minucie.

Francuz ma cztery bramki strzelone w finałach MŚ, bowiem w 2018 r. w Rosji strzelił gola Chorwatom. Wówczas drużyna trenera Didiera Deschampsa wygrała 4:2.

Hurst poprowadził reprezentację Anglii do wygranej z RFN 4:2 w finale MŚ 1966 rozegranym w Londynie. Dwa z trzech goli zdobył w dodatkowym czasie gry.