Na koniec amerykańskich przygotowań Barcelona pokonała Milan

Na koniec amerykańskich przygotowań Barcelona pokonała MilanAFP
Sezon zbliża się wielkimi krokami, więc powoli kończą się też wyjazdy europejskich drużyn na inne kontynenty w celu przygotowania formy do sezonu. W nocy w Stanach Zjednoczonych swoje zagraniczne przygotowania kończyła Barcelona, która wygrała z Milanem 1:0.

W ostatnim spotkaniu Xavi dał szansę zagrać wielu rezerwowym, a niektórzy zawodnicy nominalnego pierwszego składu nie pojawili się na murawie ani na sekundę. Robert Lewandowski zaczął mecz na ławce rezerwowych, ale wszedł na plac gry od początku drugiej połowy.

Jedenastkę na wyższym poziomie złożył z kolei Stefano Pioli, ale mimo to Milan musiał pogodzić się z porażką 0:1. Jedyną bramkę meczu w 55. minucie zdobył Ansu Fati. Kibice jednak mieli co podziwiać, bo mimo że było to tylko jedno trafienie, to naprawdę było na czym zawiesić oko.

Tym samym obie drużyny zakończyły swoje tournee po Stanach Zjednoczonych i wracają już do Europy. Barcelona do wygranej z Milanem na amerykańskiej ziemi dołożyła też zwycięstwo z Realem Madryt i porażkę z Arsenalem. Włosi z kolei przegrali wszystkie trzy spotkania - z Barceloną, Realem Madryt i Juventusem (po remisie i serii rzutów karnych).