NHL. Kolejne zwycięstwo Vegas Golden Knights. Pokonali 4:1 Chicago Blackhawks

NHL. Kolejne zwycięstwo Vegas Golden Knights. Pokonali 4:1 Chicago BlackhawksAFP
Reilly Smith strzelił dwa gole, a Logan Thompson obronił 23 strzały i to oni poprowadzili Vegas Golden Knights do kolejnego zwycięstwa. Tym razem pokonali 4:1 Chicago Blackhawks.

Vegas Golden Knights wyszli na prowadzenie w 14:41, grając w przewadze. Do siatki trafił wtedy Chandler Stephenson. Liderzy Konferencji Zachodniej dominowali w pierwszej tercji.

Reilly Smith zdobył swoje pierwsze trafienie w drugiej tercji, podczas gdy jego zespół grał w osłabieniu.

W ostatniej tercji prowadzenie podwyższył Phil Kessel. Rywale odpowiedzieli, a do bramki trafił Taylor Raddysh. Ostatnie słowo należało jednak do Smitha, który ustalił wynik meczu na 4:1. Dla Kanadyjczyka był to 14. gol w sezonie. William Karlsson miał dwie asysty, a liderzy tabeli wygrali po raz trzeci w ostatnich czterech meczach.

Chicago Blackhawks jest w fatalnej formie. Wygrali zaledwie raz w ostatnich czternastu spotkaniach i znajdują się na dnie Konferencji Zachodniej.

Vegas Golden Knights kolejne spotkanie zagrają 18 grudnia, a ich rywalem będzie New York Islanders, który zajmuje ósme miejsce w Konferencji Wchodniej i wygrał tylko dwa z siedmiu ostatnich pojedynków.