Oba mecze półfinałowe zakończyły się kreczem jednej z zawodniczek. 38-letnia Maria wyeliminowała Łotyszkę Jelenę Ostapenko, która zrezygnowała z gry przy stanie 6:1, 1:2 dla Niemki z powodów problemów fizycznych. Wcześniej zmierzono jej ciśnienie krwi i tętno.
Keys natomiast okazała się lepsza od Chorwatki Petry Marcinko, która zeszła z kortu po przegraniu pierwszej partii 1:6.
W pierwszej rundzie debla turnieju WTA 250 na trawiastych kortach w Eastbourne wystąpiła Katarzyna Piter. Polka w parze z Rosjanką Maria Kozyriewą przegrały z Holenderką Isabelle Haverlag i Brytyjką Maią Lumsden 6:3. 4:6, 4-10.
Wyniki półfinałów:
Tatjana Maria (Niemcy) – Jelena Ostapenko (Łotwa, 3) 6:1, 1:2 i krecz Ostapenko
Madison Keys (USA, 2) – Petra Marcinko (Chorwacja) 6:1 i krecz Marcinko
