Łodzianki wygrywają, tracąc dopiero piątego seta w sezonie

Łodzianki wygrywają, tracąc dopiero piątego seta w sezonieŁKS Commercecon
Nikt nie ma sposobu na Wiewióry spod znaku ŁKS, a jednak w starciu z Volley Wrocław łodzianki zostały zmuszone do oddania choć seta. W Tauron Lidze zdarza im się to rzadko. Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana Kamila Witkowska.

Po wygranej z Volley Wrocław zawodniczki ŁKS Commercecon Łódź pozostają ostatnią niepokonaną drużyną w TAURON Lidze. Zwycięstwo z wrocławiankami nie przyszło jednak łatwo. Już w pierwszym secie wynik rozstrzygnął się po walce w końcówce. Gospodynie przegrywały 22:23, by następnie zdobyć trzy punkty z rzędy i poskromić rywalki z Dolnego Śląska.

W drugiej odsłonie rywalizacja ponownie była zażarta, a łodzianki potrzebowały gry na przewagi. Dopiero przy stanie 29:27 udało im się zamknąć seta, ostatecznie znajdując zawsze sposób na przeciwniczki.

W trzecim secie ŁKS Łódź miał największe problemy, co doskonale wykorzystały rywalki. Bardzo szybko wyszły na wysokie prowadzenie i nie pozwoliły Ełkaesiankom odrobić wyniku. Co więcej, od 12:16 wrocławianki wygrały aż sześć kolejnych punktów, budując przewagę 10 oczek (25:15), niespotykaną w TAURON Lidze na niekorzyść ŁKS.

W czwartej partii gra obu ekip falowała, więc łodzianki musiały się mocno pilnować, jeśli chciały zakończyć spotkanie z kompletem punktów. W końcówce zagrały mocno skoncentrowane i w efekcie wygrały 25:21, a cały mecz 3:1.