Oficjalnie: Arka Gdynia ma nowego środkowego, Pawłowski z umową do 2027

Oficjalnie: Arka Gdynia ma nowego środkowego, Pawłowski z umową do 2027
Oficjalnie: Arka Gdynia ma nowego środkowego, Pawłowski z umową do 2027Arka Gdynia SA

Nieoficjalne informacje zostały potwierdzone – Bartłomiej Pawłowski podpisał umowę z Arką Gdynia. 33-letni pomocnik ma grać w Trójmieście przez rok, ale jest też opcja przedłużenia umowy.

Bartłomiej Pawłowski to nazwisko, którego fanom polskiej piłki nie trzeba przedstawiać. Urodzony w Zgierzu zawodnik ma w swoim CV występy m.in. w Jagiellonii Białystok, Koronie Kielce, Zagłębiu Lubin czy Śląsku Wrocław.

Grał również poza granicami Polski – w hiszpańskiej LaLiga, gdzie reprezentował barwy Malagi CF, a także w tureckim Gaziantep FK.

Ostatnie cztery lata spędził w Widzewie Łódź, z którym wywalczył awans do PKO BP Ekstraklasy. W barwach RTS-u rozegrał łącznie 116 spotkań, zdobywając 31 bramek i notując 14 asyst. Pełnił również funkcję kapitana drużyny. Jego umowa z Widzewem wygasła z końcem sezonu.

33-latek ma na swoim koncie ogromne doświadczenie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce. W Ekstraklasie rozegrał dotychczas 268 meczów, w których zdobył 42 bramki i zanotował 30 asyst.

Wil jij jouw toestemming voor het tonen van reclames voor weddenschappen intrekken?
Ja, verander instellingen