Wysoka porażka z Hapoelem kończy przygodę Legii w Lidze Mistrzów

Basketball Champions League
W przedostatniej kolejce fazy grupowej Legia musiała wygrać z liderami z Izraela. Cudu nie było, Hapoel Holon wygrał 101:79. Zatem warszawska drużyna kończy walkę o awans do kolejnej fazy.

Tuż przed rozpoczęciem tego meczu zakończyła się rywalizacja Galatasaray Stambuł z Filou Oostende, w której nieoczekiwanie górą był mistrz Belgii, a to właśnie z tą ekipą warszawianie rywalizowali o trzecie miejsce w grupie C. Ten rezultat sprawiał, że tylko triumf Legii w Izraelu przedłużał szanse wicemistrzów Polski na awans do kolejnej fazy Ligi Mistrzów.

Od prowadzenia 8:2 wtorkowy mecz rozpoczął Hapoel. Po upływie niespełna czterech minut gry na boisku pojawił się nowy zawodnik Legii, Billy Garrett, ale także on nie zdołał odmienić gry warszawian, którzy tracili punkty zbyt łatwo. Gospodarze prowadzili 15:4 na co przerwą na żądanie zareagował trener Wojciech Kamiński. Wskazówki przyniosły efekt, bowiem Legia zaliczyła serię 9-0 zmniejszając tym samym całkiem spore już straty.

Końcowe minuty pierwszej kwarty pompownie należały do Hapoelu, który triumfował w pierwszej kwarcie 25:13. Legioniści zbyt często tracili piłkę, a gdy już znajdowali dogodne pozycje do zdobycia punktów, nie dopisywała im skuteczność. Zupełnie inaczej prezentował się mistrz Izraela, który grał z dużą swobodą i wywierał ciągły nacisk na rywala w defensywie. Dzięki temu miejscowi po 15 minutach gry wygrywali już 41:18, a na przerwę schodzili z bardzo wysokim prowadzeniem, 56:31.

W drugiej połowie gra Hapoelu nie była już tak intensywna i skuteczna. Gospodarze kontrolowali przebieg meczu, tempo nieco spadło, co z czasem zaczęła wykorzystywać Legia, która stopniowo zmniejszała stratę. Podopieczni trenera Guya Goodesa nie pozwalali jednak warszawianom na zbyt wiele i bez problemów pokonali Legię Warszawa 101:79.

Hapoel Holon - Legia | statystyki
Flashscore

Porażka w Holonie przekreśliła szanse stołecznej ekipy na awans do kolejnej rundy Ligi Mistrzów. Przed Zielonymi Kanonierami jeszcze jeden, ostatni mecz fazy grupowej tych rozgrywek w którym zmierzą się w hali COS Torwar z Galatasaray Stambuł. Spotkanie to we wtorek, 20 grudnia o godz. 20:00.

"Niestety dziś bardzo zły mecz w naszym wykonaniu, porażka kosztowała nas stratę szans na awans. Przed nami jeszcze jeden mecz, będziemy grać do końca. Przepraszamy kibiców za to, co się dziś wydarzyło, liczymy na ich wsparcie w meczu z Galatasaray. Będziemy walczyć o każde zwycięstwo, by powiększyć dorobek punktowy Polski w rankingu oraz nasz, klubowy" – powiedział po meczu trener Legii, Wojciech Kamiński.