HSV zwalnia dyrektora sportowego, w jego miejsce mistrz Europy z 1996 roku

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

HSV zwalnia dyrektora sportowego, w jego miejsce mistrz Europy z 1996 roku

Czy Stefan Kuntz przenosi się z ławki trenerskiej do kadry zarządzającej?
Czy Stefan Kuntz przenosi się z ławki trenerskiej do kadry zarządzającej?Profimedia
W niedzielę, po wygranym 4:1 meczu z Nürnberg, Jonas Boldt wciąż był przekonany, że pozostanie dyrektorem sportowym Hamburger SV w nadchodzącym sezonie. Jednak we wtorek został zwolniony. Jego następcą zostanie Stefan Kuntz, mistrz Europy z 1996 roku i wieloletni trener reprezentacji Niemiec U21.

Boldtowi nie udało się zapewnić HSV awansu z powrotem do Bundesligi w ciągu pięciu sezonów od przejęcia władzy w 2019 roku. Był ostatnio mocno krytykowany po kolejnej nieudanej próbie w tym sezonie. W rezultacie od kilku dni spekulowano, że zarząd może wycofać swoje zaufanie do dyrektora sportowego. "Kluczowe godziny w HSV" - napisał we wtorek Hamburger Abendblatt.

W ubiegły czwartek zarząd HSV spotkał się ze Stefanem Kuntzem w Hamburgu i szybko przekonał się, że znalazł odpowiedniego kandydata. W grudniu 61-latek, który do jesieni 2023 roku prowadził Turcję, został poproszony przez Boldta o zostanie ewentualnym następcą Tima Waltera na pozycji trenera. W tamtym czasie Kuntz odmówił... ale nie mógł odmówić stanowiska dyrektora sportowego.

Od reprezentacji Niemiec U21 do Turcji

We wrześniu ubiegłego roku Kuntz został zwolniony z funkcji selekcjonera reprezentacji Turcji. Dało mu to prawie dokładnie dwa lata na stanowisku, które objął 19 września 2021 roku. Zarządzał drużyną przez 20 meczów, z 12 zwycięstwami, 3 remisami i 5 porażkami.

Poprowadził także reprezentację Niemiec U21 do trzech kolejnych finałów mistrzostw Europy, zdobywając tytuł w 2017 i 2021 roku. Wcześniej zdobywał doświadczenie menedżerskie w TuS Koblenz, VfL Bochum i 1. FC Kaiserslautern.