Bayer Leverkusen wygrał z Wolfsburgiem u siebie i umocnił się na prowadzeniu w Bundeslidze

Bayer Leverkusen pokonał u siebie Wolfsburg i umocnił się na prowadzeniu w BundeslidzeAFP
Bayer Leverkusen pokonał Wolfsburg 2:0 i wyprzedza Bayern o dziesięć punktów, odnosząc szóste zwycięstwo z rzędu.

Bayer Leverkusen miał ułatwione zadanie, ponieważ w 28. minucie z boiska wyleciał Moritz Jenz, który otrzymał drugą żółtą kartkę. Nathan Tella wykorzystał przewagę liczebną w pierwszej połowie, a Florian Wirtz przypieczętował zwycięstwo pod koniec spotkania.

Leverkusen pozostają niepokonani w bieżącym sezonie i przedłużyli swoją passę meczów bez porażki do 36, a także wygrali u siebie z Wolfsburgiem po raz pierwszy od 2016 roku. Z drugiej strony, goście przedłużyli swoje oczekiwanie na zwycięstwo, zdobywając ostatnio trzy punkty w Bundeslidze w połowie grudnia.

Eintracht Frankfurt wygrał 3:1 z Hoffenheim, aby umocnić się na szóstym miejscu w tabeli, które jest ostatnim miejscem zapewniającym występy w europejskich pucharach. Drużyna gości znacznie utrudniła sobie podróż po punkty, ponieważ zakończyła mecz bez dwóch zawodników.

Przewaga Bayeru w meczu z Wolfsburgiem była przytłaczająca
Przewaga Bayeru w meczu z Wolfsburgiem była przytłaczającaOpta

Hoffenheim objęło prowadzenie w szóstej minucie. Później jednak czerwoną kartką ukarany został John Brooks, a Frankfurt wykorzystał przewagę liczebną i odwrócił losy spotkania. Goście stracili również Ozana Kabaka w 78. minucie po drugiej żółtej kartce.

Frankfurt zdobył ważne punkty w walce o puchary, wyprzedzając zajmujące siódme miejsce Hoffenheim o siedem punktów. Tuż za nimi z taką samą liczbą "oczek" znajduje się Freiburg, który dzisiaj wygrał 2:1 w Bochum, pierwszy raz od sześciu kolejek.