Oficjalnie: Vincent Kompany nowym trenerem Bayernu Monachium

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Oficjalnie: Vincent Kompany nowym trenerem Bayernu Monachium

Zaktualizowany
Oficjalnie: Vincent Kompany nowym trenerem Bayernu Monachium
Oficjalnie: Vincent Kompany nowym trenerem Bayernu MonachiumFC Bayern
Vincent Kompany został oficjalnie nowym trenerem Bayernu Monachium. Belg podpisał kontrakt z klubem do czerwca 2027 roku.

Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia prasowe. Vincent Kompany został oficjalnie nowym trenerem Bayernu Monachium, który poprowadzi klub w nadchodzącej kampanii. Belg podpisał kontrakt do czerwca 2027 roku.

Vincent Kompany w minionym sezonie był trenerem Burnley. Choć jego zespół spadł, to sam wywalczony awans do Premier League rok wcześniej skupił na 38-letnim trenerze uwagę piłkarskiego świata. Teraz został sprowadzony do Bawarii za 10,5 miliona euro. Karl Heinz-Rummenigge w rozmowie ze "Sky" przyznał, że wybór Belga na stanowisko nowego trenera Bayernu został zarekomendowany między innymi przez Pepa Guardiolę.

"Guardiola rekomendował nam ten wybór. Zrobił nam przysługę. Miał go jako kapitana w City, a także śledził jego karierę w Burnley. Zna go dobrze, a my wysoko cenimy jego opinie" - powiedział Karl-Heinz Rummenigge.

"Nie mogę się doczekać wyzwania, jakim jest FC Bayern. To wielki zaszczyt, móc pracować dla tego klubu – FCB to wielka marka międzynarodowej piłki. Jako trener trzeba być tym, kim jest się jako osoba: uwielbiam mieć piłkę, być kreatywnym, musimy też być agresywni i odważni na boisku. Teraz wyczekuję najbardziej podstawowych rzeczy: pracy z zawodnikami, budowy zespołu. Kiedy fundamenty zostaną ułożone, sukces przyjdzie" – powiedział Kompany podczas środowej prezentacji.

W minionym sezonie trenerem Bayernu był Thomas Tuchel, jednak z uwagi na niezadowalające wyniki, podjęto decyzję o jego zwolnieniu. Vincent Kompany był trenerem Burnley od 1 lipca 2022 roku. Poprowadził klub w 96 spotkaniach ze średnią punktową 1,53. Wcześniej Belg odpowiadał za prowadzenie ekipy Anderlechtu w latach 2020-2022 (90 spotkań, średnia punktów na mecz - 1,70).

Kompany był wymieniany jako jedno z najbardziej pożądanych nazwisk wśród młodych trenerów, a odkąd pojawiła się informacja o rozmowach z Bayernem, inne zainteresowane zespoły musiały ustawić się w kolejce. 

CEO Bayernu, Jan-Christian Dreesen, zapewnia, że celownik Bawarczyków był ustawiony na perspektywicznego Belga. "Wszyscy w klubie jesteśmy zgodni, że Vincent Kompany to odpowiedni trener dla Bayernu i nie możemy się doczekać pracy z nim. Max Eberl i Christoph Freund nie poddali się i skrupulatnie pracowali, by znaleźć trenera mogącego poprowadzić Bayern do sukcesu i rozwinąć go swoimi pomysłami. Vincent Kompany reprezentuje dokładnie takie poczucie wspólnotowości i drużynowego ducha, jakich potrzebujemy".