Wydad Casablanca awansował do finału afrykańskiej Ligi Mistrzów po golu samobójczym

Wydad Casablanca świętuje gola, który dał im awans do finału
Wydad Casablanca świętuje gola, który dał im awans do finałuReuters
Późny gol samobójczy sprawił, że gospodarze meczu - Wydad Casablanca z Maroka - awansowali do finału afrykańskiej Ligi Mistrzów dzięki bramkom zdobytym na wyjeździe po tym, jak w sobotnim półfinałowym meczu drugiej rundy zremisowali 2:2 z Mamelodi Sundowns z RPA.

Obrońca Sundowns, Mothobi Mvala, trafił głową do własnej bramki po nieudanej kontrze w ósmej minucie doliczonego czasu gry i zapewnił Wydadowi awans do przyszłomiesięcznego meczu z egipskim Al Ahly.

Pierwszy etap półfinału w Casablance zakończył się bezbramkowo, a dwa gole na wyjeździe w rewanżu zapewniły Wydadowi awans.

Sundowns wyszli na prowadzenie na początku drugiej połowy za sprawą kapitana Themby Zwane, który odebrał piłkę marokańskiej obronie, a następnie zdobył bramkę ze skraju pola karnego.

Wydad pokazał jednak swoje doświadczenie i wyrównał w 72. minucie za sprawą potężnego strzału głową Ayouba El Amlouda po doskonałym dośrodkowaniu kapitana Yahyi Jabrane'a.

Sundowns odzyskało prowadzenie siedem minut później za sprawą najlepszego strzelca Petera Shalulile'a, ale trzy minuty później stracili drugą bramkę, która przekreśliła ich nadzieje.

Al Ahly będzie gospodarzem pierwszego etapu finału 4 czerwca, a Wydad u siebie w rewanżu tydzień później. Oba kluby powtórzą zeszłoroczne starcie finałowe, które Wydad wygrał 2:0.

Sprawdź podsumowanie meczu z Flashscore.