Al-Ahly wygrywa Puchar Egiptu po długo wyczekiwanym finale

Al-Ahly wygrywa Puchar Egiptu po długo wyczekiwanym finaleProfimedia
Drużyna Al-Ahly zapewniła sobie rekordowy 38. triumf w Pucharze Egiptu, wygrywając 2:1 po dogrywce z Pyramids, kończąc rozgrywki, które rozpoczęły się ponad 500 dni wcześniej.

Edycja krajowych rozgrywek pucharowych 2021/22 rozpoczęła się 9 listopada 2021 r., ale ze względu na spiętrzające się mecze z powodu międzynarodowych turniejów i kontynentalnych rozgrywek klubowych finał został przełożony na luty tego roku.

Udział Al-Ahly w Klubowych Mistrzostwach Świata FIFA spowodował kolejne opóźnienie, zanim fani w końcu mogli zobaczyć, jak ich drużyny grają o trofeum w Kairze – 517 dni po rozpoczęciu wczesnych rund.

Pyramids byli na dobrej drodze po swój pierwszy w historii tytuł po tym, jak w 72. minucie objęli prowadzenie po golu Marokańczyka Walida El Kartiego, ale Mahmoud Kahraba wyrównał trzy minuty później.

Hamdi Fathy ustalił wynik spotkania w 105. minucie, dając zwycięstwo Al-Ahly.

„Cieszę się, że widzę kibiców na trybunach i ich wsparcie dla nas, dedykuję im puchar i obiecuję zdobyć więcej tytułów w przyszłości” – powiedział trener Al-Ahly Marcel Koehler.

Al-Ahly jest także na pole position do wygrania ligi, mając dwupunktową przewagę nad drugim Future, który rozegrał trzy mecze więcej.