Leo Messi nie pomógł. Słaby Inter odpada z rozgrywek Ligi Mistrzów, czerwona kartka Alby

Drużyna Messiego nie zdobędzie trofeum Ligi Mistrzów
Drużyna Messiego nie zdobędzie trofeum Ligi MistrzówProfimedia
Nadzieje Interu Miami na zdobycie kolejnego klubowego trofeum zostały rozwiane. Po przegranym drugim meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów CONCACAF z Monterrey, drużyna skupiona wokół Lionela Messiego pożegnała się z rozgrywkami.

Po nieobecności w pierwszym meczu na własnym terenie z powodu kontuzji ścięgna podkolanowego, Messi tym razem znalazł się w wyjściowym składzie na Miami. Tamten pojedynek zakończył się wynikiem 2:1 dla meksykańskiej drużyny, a Inter musiał odrabiać wąską stratę.

Argentyński piłkarz rozgrzał się przed ważnym pojedynkiem, strzelając ligowego gola do siatki Colorado. Co prawda zapisał się w statystykach, asystując przy trafieniu głową Diego Gomeza w 85. minucie ćwierćfinałowego rewanżu dośrodkowaniem z rzutu wolnego, ale to tylko przesądziło o ostatecznym kształcie niekorzystnego wyniku. Drużyna z USA odpadła tym samym z rywalizacji o miano najlepszej drużyny Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów.

Monterrey - Miami 3:1

Przed bramką Messiego na liście strzelców widniały trzy nazwiska zawodników Monterrey. Brandon Vazquez wykorzystał niecelne podanie bramkarza Callendera i po pół godziny gry wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

Inter próbował następnie zniwelować deficyt, by odwrócić losy meczu i awansować dalej, ale deficyt z pierwszej połowy został powiększony w 58. minucie po ładnym strzale Berterame. Sześć minut później prowadzenie na 3:0 podwyższył Gallardo.

Inni byli gracze Barcelony, tacy jak Busquets, Suarez i Alba, nie poprowadzili Miami do awansu. Co więcej, ten ostatni zobaczył dwie żółte kartki w ciągu czterech minut i został odesłany do szatni przedwcześnie.

Trener Gerardo Martino stwierdził wcześniej, że Liga Mistrzów CONCACAF jest dla Miami priorytetem. Na tym jednak jego selekcja się kończy i musi skupić się na obowiązkach ligowych. Drużyna skupi się również na obronie Pucharu MLS lub zdobyciu trofeum MLS Supporters' Shield, które przyznawane jest najlepszej drużynie sezonu zasadniczego w Major League Soccer.