Di María potwierdza dla Flashscore: "Finał będzie moim ostatnim meczem dla Argentyny"

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Di María potwierdza dla Flashscore: "Finał będzie moim ostatnim meczem dla Argentyny"

Angel Di Maria
Angel Di MariaAFP
Chociaż mówiło się o tym jeszcze przed rozpoczęciem Copa America 2024, w Argentynie ani kibice, ani koledzy z reprezentacji nie chcieli usłyszeć tych słów: Ángel Di María definitywnie odejdzie z reprezentacji Argentyny po tym turnieju.

Po osiągnięciu kolejnego finału Copa America, drugiego z rzędu (poprzedni wygrała reprezentacja Argentyny, z jego wspaniałym golem, w dodatku na samej Maracanie i przeciwko lokalnej Brazylii, w 2021 roku), Flashscore miał okazję porozmawiać z "Angelito", jednym z największych idoli Albiceleste w ostatnim czasie. I to właśnie nam potwierdził, że niedzielny mecz będzie jego ostatnim w niebiesko-białych barwach.

"Został tylko jeden mecz, to wszystko, to ostatnia bitwa. Podjąłem decyzję, jestem wdzięczny wszystkim Argentyńczykom, całemu pokoleniu, które dało mi szansę na podniesienie tylu pucharów. Wszystko zostało już powiedziane i zrobione..." - powiedział zawodnik Rosario Central po zwycięstwie 2:0 nad Kanadą, które dało Argentynie awans do finału turnieju.

Rozmowa z Messim

Odniósł się również do słów zachęty kapitana Lionela Messiego przed meczem: "Przed wyjściem na mecz Leo wygłosił emocjonalną przemowę na mój temat. To powód do dumy, że najlepszy piłkarz w historii powiedział to przed meczem, jestem mu wdzięczny, bo pomyślał o tym, wiedząc o wszystkim, przez co przechodzę. To coś wyjątkowego, dlatego jest tym, kim jest" - powiedział.

Wreszcie, zapytany, czy są świadomi wszystkiego, co osiągają i czy wydaje im się "naturalne" dotarcie do kolejnego finału, powiedział: "To wy (dziennikarze) sprawiacie, że dotarcie do finału jest dla nas naturalne. Walczymy o każdy finał, jest w tym duża zasługa sztabu trenerskiego i wszystkich ludzi, którzy z nami pracują. To wcale nie jest łatwe, zrobiliśmy wiele, aby móc to osiągnąć".