Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Messi zagra w pierwszym składzie w ostatnim meczu Argentyny przed Copa America

Messi rozpocznie mecz z Gwatemalą.
Messi rozpocznie mecz z Gwatemalą.Profimedia
Trener Lionel Scaloni powiedział w czwartek, że gwiazdor rozpocznie piątkowy mecz Albiceleste z Gwatemalą.

"Messi zagra. Rozmawiałem już z nim i w zależności od tego, jak będzie się czuł, zobaczymy ile minut zagra. Jeśli będzie mógł zagrać cały mecz, to tym lepiej" - powiedział trener Argentyny o swoich planach przed tym starciem.

Zawodnik Interu Miami zagrał 40 minut w niedzielnym meczu towarzyskim w Chicago z Ekwadorem.

"Oczekujemy, że będzie grał w piłkę nożną, łączył się z kolegami z drużyny i czuł się dobrze na boisku, czuł się dobrze w drużynie" - dodał Lionel Scaloni.

Trener podkreślił, że pierwszy przeciwnik Argentyny na Copa America, Kanada, "to dobra drużyna, dobry rywal, to ważne; nie tylko grała na Mistrzostwach Świata, ale ma też zawodników na wysokim poziomie". Dodał: "Zaczniemy o nich myśleć od soboty".

Scaloni, który ma ogłosić ostateczny skład na Copa America w sobotę, powiedział, że udział pomocnika Guido Rodrigueza i obrońcy Germana Pezzelli, którzy zmagają się z problemami kondycyjnymi, jest wątpliwy.

"To będzie ostatni test"

"Postaramy się dać im minuty i zobaczymy jak zareagują. Czym innym jest sesja treningowa, a czym innym mecz. Jeśli wszystko będzie w porządku, znajdą się w drużynie" - powiedział.

"Ten mecz będzie ostatnim testem, aby sfinalizować skład. To całkiem jasne, patrząc na przebieg treningów w tym tygodniu. Zareagowali całkiem dobrze", powiedział.

Trener wypowiedział się również na temat Angela Di Marii, który pożegna się z reprezentacją na Copa America.

"Nie będziemy rozmawiać o tym, co się stanie. Pomyślimy o tym, kiedy go tu nie będzie, a (rzeczywistość jest taka), że gra, wciąż są mecze przed nami, ważne jest to, że Angel jest tutaj szczęśliwy" - powiedział.

Na Copa America mistrzowie świata są w grupie z Peru, Chile i Kanadą.