Dotychczasowy klub Kacpra Kozłowskiego jednak nie utonie? Koło ratunkowe dla Vitesse

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Dotychczasowy klub Kacpra Kozłowskiego jednak nie utonie? Koło ratunkowe dla Vitesse

Obecny właściciel Coley Parry otrzymał roczną ulgę w spłacie długu
Obecny właściciel Coley Parry otrzymał roczną ulgę w spłacie długuProfimedia
Regionalny dziennik De Gelderlander donosi, że Vitesse Arnhem może jednak zmienić właściciela. Według źródeł gazety miałby nim zostać szwajcarski przedsiębiorca Guus Franke. Chciał on zainwestować miliony w zdegradowany klub z Arnhem wraz z zagranicznym podmiotem, ale teraz zamierza złożyć ofertę na własną rękę po tym, jak amerykański inwestor zrezygnował.

Wiadomość ta pojawiła się na dzień przed tym, jak niezależna komisja licencyjna KNVB miała cofnąć klubowi licencję na udział w profesjonalnej piłce nożnej. Vitesse Arnhem już zapowiedziało, że odwoła się od tej decyzji i "zrobi wszystko, co w jego mocy", by utrzymać klub w Keuken Kampioen Divisie (druga liga).

Wznowienie działalności

Franke jest właścicielem firmy inwestycyjnej, a także aktywnym sponsorem w Formule 1. Zadłużenie klubu z Arnhem wynosi co najmniej 18,9 miliona euro, z czego większość jest należna obecnemu właścicielowi Coleyowi Parry'emu. Zarządcy kryzysowi Edwin Reijntjes i Paul van der Kraan od miesięcy pracują nad uporaniem się z bólem głowy, z pomocą garstki kompetentnych osób, które do niedawna nie były związane z klubem.

Dzierżawa Gelredome jest blokadą dla klubu z Arnhem
Dzierżawa Gelredome jest blokadą dla klubu z ArnhemANP

Współpraca tylko niezależnych osób była już jednym z wymogów komisji licencyjnej, aby umożliwić wznowienie rozgrywek w Keuken Kampioen Divisie. Ponieważ pochodzenie pieniędzy obecnego właściciela Coleya Parry'ego nie może być odpowiednio prześledzone, bank ING i firma audytorska BDO nie chcą na razie prowadzić interesów z Vitesse. Ta blokada również nie została jeszcze zniesiona, aby kontynuować grę w nowym sezonie.

Odjęte punkty na start sezonu?

Do tego dochodzi zrównoważony budżet na nadchodzące sezony, który musi zostać dostarczony. Termin - już przesunięty o tydzień - 17 czerwca 2024 r. został już przekroczony. Nie jest niewyobrażalne, że Vitesse rozpocznie z ujemną liczbą punktów meczowych po ewentualnym wejściu do KKD. W poprzednim sezonie stracili karnie aż 18 punktów. Wcześniej doszło do masowych zwolnień w żółto-czarnym klubie, który podobno chce pracować z budżetem na zawodników w wysokości 4 milionów euro. Relacje biznesowe z właścicielem stadionu Gelredome również zostały poważnie zakłócone.