Vitesse traci rekordowe 18 punktów, klub zdegradowany za nieprzestrzeganie licencji

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Vitesse traci rekordowe 18 punktów, klub zdegradowany za nieprzestrzeganie licencji

Vitesse odjęto 18 punktów.
Vitesse odjęto 18 punktów.ANP
Klub holenderskiej ekstraklasy Vitesse Arnhem otrzymał w piątek złe wieści. Komisja licencyjna Holenderskiego Związku Piłki Nożnej (KNVB) odjęła mu 18 punktów za wielokrotne niespełnianie wymogów regulaminu licencyjnego. Dla drużyny oznacza to pewny spadek z Eredivisie.

KNVB stwierdziło w oficjalnym oświadczeniu, że "wysokość sankcji opiera się na wyjątkowej powadze i zakresie naruszenia przepisów licencyjnych". Vitesse rzekomo dostarczyło niedokładnych informacji podczas dochodzenia w sprawie możliwego naruszenia zasad i aktywnie zataiło informacje, które były istotne dla dochodzenia.

Możliwe, że na drużynę zostaną nałożone dalsze sankcje. Komisja KNVB chciałaby zbadać dalsze możliwe wykroczenia w nadchodzących tygodniach i oczekuje pełnej współpracy ze strony zarządu klubu.

Vitesse wygrało cztery mecze, zremisowało pięć razy i przegrało 21 w 30 meczach w Eredivisie w tym sezonie. Po odjęciu punktów zajmuje ostatnie 18. miejsce w tabeli z jednym punktem ujemnym. Do końca rozgrywek pozostały cztery mecze. Zespół z Arnhem występuje w najwyższej klasie rozgrywkowej nieprzerwanie od 35 lat. Klub postanowił nie odwoływać się od decyzji.