Belgia i Austria są już bardzo blisko awansu na mistrzostwa Europy w Niemczech

Lukaku strzelił dwa gole przeciwko Estonii
Lukaku strzelił dwa gole przeciwko EstoniiPAP
Belgia i Austria są blisko awansu na przyszłoroczne piłkarskie mistrzostwa Europy. Rywalizującym w grupie F eliminacji zespołom wystarczy jedna wygrana w trzech ostatnich meczach. We wtorek Belgia pokonała Estonię 6:0, a Austria wygrała ze Szwecją 3:1.

Belgowie przed własną publicznością rozbili Estończyków. Strzelanie już w 4. minucie rozpoczął Jan Vertonghen, a kilkanaście minut później prowadzenie podwyższył Leandro Trossard

Dwa szybkie trafienia już w drugiej połowie dołożył Romelu Lukaku, który znalazł drogę do siatki w 56. i 58. minucie. Wynik meczu na 5:0 ustalił Charles De Ketelaere.

Szwecja i Austria nie uraczyły kibiców gola w pierwszej połowie, ale oddali to z nawiązką w drugiej części. Niestety dla miejscowych fanów, to goście urządzili sobie strzelanie.

To były zabójcze 3 minuty Austriaków. Najpierw w 53. minucie gola strzelił Michael Gregoritsch, a następnie Marko Arnautovic. Napastnik Interu wykorzystał jeszcze rzut karny i na 20 minut przed końcem Austriacy prowadzili już 3:0. Szwedzi honorowe trafienie zaliczyli na sam koniec spotkania, a gola strzelił Emil Holm

Na trzy kolejki przed końcem eliminacji Belgia i Austria zgromadziły po 13 punktów, a trzecia Szwecja zaledwie sześć.

Bezpośredni awans na Euro 2024, którego gospodarzem będą Niemcy, uzyskają po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.