Dania przegrywa z Kazachstanem pomimo prowadzenia 2:0

Dania przegrywa z Kazachstanem pomimo prowadzenia 2:0Profimedia
Piłkarze reprezentacji Kazachstanu strzelił trzy gole w ostatnich 17 minutach meczu z Danią i wygrali ostatecznie 3:2. Kolejne trafienia w kadrze gości zanotował Rasmus Hojlund.

Napastnik Atalanty Rasmus Hojlund, który w czwartek zdobył hat-tricka w spotkaniu z Finlandią (3:1), ponownie był siłą napędową ataku swojego zespołu. Zawodnik strzelił dwie bramki jeszcze w pierwszej połowie spotkania, zapewniając swojej drużynie komfortowe prowadzenie.

Kiedy wydawało się, że goście mają wszystko pod kontrolą, w 73. minucie Zainutdinov Baktiyor wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu Duńczyka Jonasa Winda. To trafienie dało gospodarzom nadzieję na korzystny rezultat.

Podopieczni Magomeda Adieva ruszyli więc do ataku, by odrobić straty. W 86. minucie strzałem zza pola karnego wynik spotkania wyrównał Askhat Tagybergen. Duńczycy byli w szoku, a rywale zdołali to wykorzystać. Minutę przed końcem meczu skutecznie główkował napastnik Abat Aimbetovro, zapewniając zwycięstwo reprezentacji Kazachstanu sklasyfikowanej na 115. pozycji w rankingu FIFA.

W szóstej minucie doliczonego czasu gry Aimbetov otrzymał swoją drugą żółtą kartkę i został wyrzucony z boiska po uderzeniu łokciem zawodnika Danii.